Ana Sayfa

Tarih04 Nisan 2017, 01:24
Yorumlar0 Yorum

Javascript Veri Türleri

Javasciptte de her dilde olduğu gibi temelde 3 adet veri türü vardır. Bunlar string, number ve boolean olarak belirtilebilir.

Tarih31 Mart 2017, 02:44
Yorumlar2 Yorum

C++ Fonksiyon Şablonları (Function Templates)

Fonksiyonlar üzerine bu konuda ne yazık ki yeterli bir Türkçe kaynak göremedim. Bu sebeple bu yazının birçok kişi tarafından faydalı bulunacağına inanıyorum. Fonksiyon oluştururken bahsedilen void veya veri türü belirtilmesi dışında apayrı bir işleve sahibiz. İnceleyelim..

Tarih29 Mart 2017, 16:49
Yorumlar0 Yorum

C++ Aynı İsme Sahip Fonksiyonlar

Fonksiyon kullanımları konusunda kafa karıştırıcı bir bölüm olan aynı isme sahip fonksiyonları örnekler ile inceleyeceğiz.

Tarih28 Mart 2017, 22:36
Yorumlar16 Yorum

Irregular Verbs Uygulama Projesi (Düzensiz Fiiller)

İngilizce öğrenmek isteyenlerin veya bunun eğitimini alanların mutlaka ellerine aldıkları ve fiilerin 3 hallerinin listelendiği bir kağıt mutlaka vardır. Bu kağıdı akıllı cihazlarınızdan da erişebilir hale getirmek oldukça hoş olurdu diye düşündüm ve basit bir minik proje gerçekleştirmek istedim. Bu sayede tıpkı bir kelime arıyor gibi fiili arama kutusuna yazarak fiilin ikinci ve üçüncü hallerine rahatlıkla ulaşabilmektesiniz.

Tarih28 Mart 2017, 21:23
Yorumlar0 Yorum

Bilgiyi Keşfetmek (Knowledge Discovery)

Günümüzde hızlı büyüyen bir veri kümesi var. Bu kümeyi bir kovaya benzetirsek bizler kovanın yalnızca küçük bir bölümünü kulanıyoruz. Fakat her geçen saniye üretilmeye devam eden veriler arasında işe yaramayan verilerin ayıklanması oldukça güç. Öte yandan elde kalan verilerinde gerçekten işe yarar veri olduğunu tespit etmek ayrı bir güç istemekte. Bu sebeple bilginin keşfi konusu oldukça önemli bir hal alıyor.

Tarih27 Mart 2017, 19:26
Yorumlar4 Yorum

C++ Fonksiyonlar

Fonksiyonlar her yazılım dilinde aynı işlevle kullanılırlar. Amaçları belirlenen bir kural dizinine farklı bir noktadan erişebilmektir. Örneğin programımızın başlangıcında bir toplama işleminin yapılması için belirlediğimiz fonksiyonumuzu programımızın hemen her alanında rahatlıkla çağırabilir ve toplama işlemini yaptırabiliriz. Bu örnekte yer alan toplama işlemi basit bir işlemden oluştuğu için belki aklınızda canlanması zorlanmıştır. Bu sebeple konumuzun devamın birkaç örneğe yer vereceğiz.

Tarih24 Mart 2017, 02:18
Yorumlar0 Yorum

Ayrık Matematik - Boolean Algebra - Devrelerin Küçültülmesi

Devrelerin küçültülmesiyle alakalı 3 temel başlık vardır. Bunları inceleyeceğiz.

Tarih23 Mart 2017, 23:50
Yorumlar0 Yorum

Ayrık Matematik - Boolean Algebra - Mantık Devresi Tasarımları

Mantık devreleri ve Boolean Algebra konularını içeren örnekler ve çözümleridir.

Tarih23 Mart 2017, 22:23
Yorumlar0 Yorum

Ayrık Matematik - Boolean Algebra - Numaralandırma Sistemleri

Temelde 2'lik, 8'lik, 10'luk ve 16'lık sayı tabanlarına dair bir takım araştırmalar yapacağız. 

Tarih23 Mart 2017, 22:18
Yorumlar0 Yorum

Ayrık Matematik - Mantık - Kanıtlama

Kanıtlama başlı başına mantık konusunu kapsamaktadır. Ortada bir olay vardır ve bu olayı kanıtlamak için mantık nesnelerine gideriz. Bu konuda kanıtları göreceğiz.

15