Ana Sayfa

Tarih02 Eylül 2017, 23:38
Yorumlar0 Yorum

Web Sitenin Tam Sayfa Olarak Ekran Görüntüsünü Almak

Bu bir web geliştiricinin printscreen ile tüm sayfayı almak için boğuşurken "Dur biz buna bir eklenti yazalım" demesi ile ortaya çıkmış olsa gerek.. Tam ihtiyaca yönelik bu araç ile başarılı bir tam sayfa ekran görüntüsü alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tarih01 Eylül 2017, 23:19
Yorumlar0 Yorum

Wordpress Sosyal Ağlarda Paylaş Butonları (Eklentisiz)

Günümüzde web sitelerinin büyük bir kısmı Wordpress alt yapısını kullanmaktadır. Wordpress alt yapısı beraberinde birçok geliştiriciye Wordpress için eklenti yazma avantajı sağlamaktadır. Fakat eklentiler bir süre sonra site üzerinde bir yavaşlamaya neden olabilmesi sebebiyle günümüzde ne kadar az eklenti o kadar iyi anlayışı hakim olmaya devam ediyor.

Tarih31 Ağustos 2017, 10:13
Yorumlar0 Yorum

PHP ile Resme Filigran Ekleme

PHP'nin bizlere sunduğu avantajları kullanmaya devam ediyoruz. Bu makalemizde sizlere var olan bir resme nasıl filigran ekleneceğini anlatmaya çalışacağım. Bununla alakalı PHP'nin bulundurduğu fonksiyonları kullanacağız.

Tarih30 Ağustos 2017, 15:09
Yorumlar0 Yorum

4KB'lık Mükemmel Butonlar - Bttn.css

Geçtiğimiz günlerde keşfettiğim bir css kütüphanesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 4KB'lık bir CSS dosyası ile birbirinden güzel butonlar hazırlamamıza olanak sağlayan bttn.css kütüphanesine yakından göz atalım.

Tarih29 Ağustos 2017, 12:26
Yorumlar2 Yorum

CSS Numaralandırmaya Stil Vermek

Bir liste oluştururken bolca kullandığımız <ol> ve <ul> etiketlerinden özellikle <ol> yardımı ile bir numaralandırma elde etmemiz mümkün. Lakin bu numaralandırmaya CSS ile bir stil vermek istediğimizde neredeyse imkansız bir durum ile karşı karşıya kalıyoruz. Buna çözüm üretmek amacıyla bu makalemizde bir yöntemden bahsedeceğiz: :before

Tarih28 Ağustos 2017, 11:28
Yorumlar0 Yorum

Mobilden Telefon Numarasına Nasıl Link Verilir?

Günümüzde ziyaretçi kitlemizin büyük bir çoğunluğunun mobil cihazlardan olduğunu düşündüğümüzde bir telefon numarasına sitemizde yer verecek isek tıklandığında doğrudan cihazın telefon bölümüne numaranın düşmesi gerekmektedir. Çünkü günümüzde insanlar kopyala yapıştır yapmaya dahi üşeniyorlar...

Tarih27 Ağustos 2017, 23:59
Yorumlar0 Yorum

HTML Sayfayı Yazdır Butonu

Özellikle haber siteleri başta olmak üzere günümüzde birçok bilgi kaynağı web sitede kullanılan sayfayı yazdır özelliğinin HTML yardımı ile sayfamıza eklenmesine bu makalemizde yer vereceğim.

Tarih26 Ağustos 2017, 22:42
Yorumlar0 Yorum

CSS ile Geçişli Menü Tasarlamak (Tek Görsel Kullanarak)

Elimizde yatay bir menü olduğunu varsayalım. Bu menümüzün arkaplan görselini belirledik. Üzerine geldiğimizde bu arkaplan görselinin farklı bir görsel ile değişmesini istiyoruz. Bunu tek görsel ile nasıl halledeceğimizi görelim.

Tarih25 Ağustos 2017, 11:03
Yorumlar0 Yorum

CSS text-transform: uppercase Türkçe Karakter Problemi

CSS ile elimizdeki yazıyı doğrudan büyük harfe, küçük harfe ya da her kelimenin baş harfi büyük harf olacak şekilde çevirmemize olanak tanıyan minik bir yapıdı text-transform. Bu yapımızda başlıca problemlerden biri ise eldeki betnin Türkçe karakter problemini çözmektir.

Tarih24 Ağustos 2017, 10:43
Yorumlar0 Yorum

jQuery - CSS Özellikleri ve Ayarları

jQuery ile temel CSS özelliklerini kullanmak amacıyla css(); methodunu tercih ediyorduk. Fakat bazı durumlar css() methodunun yetersiz olması veya sonuca daha hızlı ulaşabilmek adına geliştirilen bir takım methodlarımız var. Bu methodlarımızı makalemizde inceleyeceğiz.

3