Ana Sayfa

Tarih13 Ağustos 2017, 15:56
Yorumlar0 Yorum

Photoshop ile Verimli Timeline Kullanımı - Timeline Kısayolları

Basit animasyonlar tasarlarken Photoshop'ta birkaç ayar yapmaya ihtiyaç duyarız. Örneğin birbirini tekrar eden alanlar, ardı ardına açılan yeni frame alanları veya döngü saniyeleri.. Tüm bunları yaparken aslında Photoshop'ta hızlanabiliriz.

Tarih12 Ağustos 2017, 03:32
Yorumlar2 Yorum

Tasarımlarınızda Kullanabileceğiniz 2017'nin En İyi Fontları

Bir tasarım hazırlarken en fazla dikkat ve zaman alan kısımlardan birisi tartışmasız yazı tipleridir. Ne kadar doğru bir yazı tipi seçilirse aktarılan mesaj o kadar iyi olacaktır. Bunu dikkate alarak sizlere 2017 yılı için en iyi 10 yazı tipini seçtim.

Tarih11 Ağustos 2017, 13:45
Yorumlar0 Yorum

PHP ile 5 Adımda Form Güvenliği

Bir web sitesi hazırlanırken en fazla dikkat edilmesi gereken konu tartışmasız bir şekilde güvenliktir. Güvenlik bir web site için her şeydir. Dışarıda bırakılacak ufak bir açık bile ağır sonuçlar doğurabilir.

Tarih10 Ağustos 2017, 10:06
Yorumlar2 Yorum

Wordpress rel=noopener Nedir?

Wordpress 4.7.4 sürümünden beri duyurduğu fakat kullanıcılar tarafından soru işaretleri ile karşılanılan bir konuya değinmek istiyorum. target="blank" linklerine rel="noopener" neden geldi?

Tarih09 Ağustos 2017, 09:28
Yorumlar0 Yorum

Yalnızca CSS ile Checkbox Stilini Değiştirme

Yapılan formları zenginleştirmek oldukça önemlidir. Kullanıcının gözünde eski stil bir form özelleştirilmiş formların yanında basit kalmasının yanında şahsi düşünceme göre güvensiz gelebilir. Bu formlarda çoğu zaman kullanılan checkbox'ı bu makalemizde nasıl özelleştireceğimizi öğreneceğiz.

Tarih08 Ağustos 2017, 15:43
Yorumlar0 Yorum

Ülke Listesi, Bayrakları ve Veritabanına Aktarma İşlemleri

Bir web site oluştururken kayıt esnasında ülke bilgisi istememiz gerekebiliyor. Bu iş için tasarlanmış bir liste göremediğim için böyle bir liste oluşturmaya karar verdim. Bu makale altında bir ülke listesi, bu ülkelerin bayrakları ve aynı zamanda bu ülke listesini PDO ile veritabanına aktarma işlemlerine göz atacağız.

Tarih07 Ağustos 2017, 16:10
Yorumlar0 Yorum

PHP str_replace() Fonksiyonu ve Türkçe Karakterlerin Büyük Harfe Çevrilmesi

PHP'de str_replace() fonksiyonu yardımı ile var olan bir metin içindeki bir kelimeyi başka bir kelime ile değiştirebiliriz.

Tarih06 Ağustos 2017, 17:47
Yorumlar0 Yorum

PHP ile Cümle Karşılaştırma Uygulaması

Girilen iki cümle arasında benzerlik hesabını kısmende olsa nasıl gerçekleştirileceğini anlatmak istiyorum.

Tarih05 Ağustos 2017, 18:41
Yorumlar4 Yorum

Metin Madenciliği (Text Mining) - Yazar Tespit Uygulaması Örneği

Metin madenciliği, veri madenciliğinin bir alt başlığı olarakta bilinebilir. Bu kavram hakkında bir geniş örnek ile daha fazla bilgi sahibi olacağız.

Tarih04 Ağustos 2017, 18:16
Yorumlar0 Yorum

PHP ve GeoIP ile Ülke ve İl Bilgilerine Ulaşmak

Gelen bir soru üzerine böyle bir makale yazmak istedim. Konunun başlığından anlaşılacağı üzere bir IP adresinden hareket ederek kişiye ait lokasyon bilgilerine ulaşacağız. Bunun kullanım amacı ise genellikle formlarda ülke ve şehir seçimini kolaylaştırmaktır.

5