Ana Sayfa

Tarih08 Eylül 2017, 23:50
Yorumlar0 Yorum

En İyi Yüz İfade Simgeleri

Son zamanlarda karşıma çıkan güzel ikon paketlerinden bir tanesi de Emoticons adı ile FlatIcons'da karşılaştığım bu paket olsa gerek. Sizlerle paylaşmak istedim.

Tarih07 Eylül 2017, 23:32
Yorumlar0 Yorum

PHP r, n ve t Karakterleri

Programlama dillerinde kalıplaşmış olan bazı yapılar vardır ve bilinen birçok programlama dili bunları desteklemektedir. PHP ile inceleyeceğimiz \r, \n ve \t yapıları da bunlardandır.

Tarih06 Eylül 2017, 00:29
Yorumlar0 Yorum

CSS :dir() Sözde Sınıfı

Gelişen teknolojiler beraberinde bir takım yenilikleri de getiriyor. İşte dir() sözde sınıfı da bunlardan bir tanesi. Bu makalemizde bu sınıfı inceleyeceğiz ve bir takım detaylarına değineceğiz.

Tarih05 Eylül 2017, 10:05
Yorumlar0 Yorum

PHP strpos() Fonksiyonu Kullanımı

Bir string değişkeninde arama yapmak için kullandığımız strpos() fonksiyonumuzu bu makalemizde inceleyeceğiz.

Tarih04 Eylül 2017, 00:34
Yorumlar0 Yorum

Photoshop ile Toplu Resim Boyutlandırma (Klasör ile)

Elimizde toplu halde bulunan resimleri kaliteli olarak yeniden boyutlandırmak istediğimizde ne yazık ki ekstra araçlara ihtiyaç duyuyoruz. Eğer sürekli olarak bir Photoshop kullanıcısı isek bu işlemi yapmak çokta zor değil.

Tarih03 Eylül 2017, 10:49
Yorumlar2 Yorum

Mini Proje: Mükemmel CSS Gradient Oluşturucu: GRADIEND

Gradiend, özellikle front-end tasarımcıların bir çalışma hazırlarken ihtiyaç duyduğu gradient yapısını online olarak görüntüleyerek hazırlama imkanı sunan bir web aracıdır. Hazırladığım bu araç hakkında birkaç ipucu eklemek ve sizlere sunmak istedim.

Tarih02 Eylül 2017, 23:38
Yorumlar0 Yorum

Web Sitenin Tam Sayfa Olarak Ekran Görüntüsünü Almak

Bu bir web geliştiricinin printscreen ile tüm sayfayı almak için boğuşurken "Dur biz buna bir eklenti yazalım" demesi ile ortaya çıkmış olsa gerek.. Tam ihtiyaca yönelik bu araç ile başarılı bir tam sayfa ekran görüntüsü alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tarih01 Eylül 2017, 23:19
Yorumlar0 Yorum

Wordpress Sosyal Ağlarda Paylaş Butonları (Eklentisiz)

Günümüzde web sitelerinin büyük bir kısmı Wordpress alt yapısını kullanmaktadır. Wordpress alt yapısı beraberinde birçok geliştiriciye Wordpress için eklenti yazma avantajı sağlamaktadır. Fakat eklentiler bir süre sonra site üzerinde bir yavaşlamaya neden olabilmesi sebebiyle günümüzde ne kadar az eklenti o kadar iyi anlayışı hakim olmaya devam ediyor.

Tarih31 Ağustos 2017, 10:13
Yorumlar0 Yorum

PHP ile Resme Filigran Ekleme

PHP'nin bizlere sunduğu avantajları kullanmaya devam ediyoruz. Bu makalemizde sizlere var olan bir resme nasıl filigran ekleneceğini anlatmaya çalışacağım. Bununla alakalı PHP'nin bulundurduğu fonksiyonları kullanacağız.

Tarih30 Ağustos 2017, 15:09
Yorumlar0 Yorum

4KB'lık Mükemmel Butonlar - Bttn.css

Geçtiğimiz günlerde keşfettiğim bir css kütüphanesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 4KB'lık bir CSS dosyası ile birbirinden güzel butonlar hazırlamamıza olanak sağlayan bttn.css kütüphanesine yakından göz atalım.

5