Diğer

Tarih13 Kasım 2017, 23:29
Yorumlar0 Yorum

Mantık Devreleri - Karnaugh Map

Karnaugh Map hakkında temel bilgileri edineceğiz.

Tarih13 Kasım 2017, 21:26
Yorumlar0 Yorum

Mantık Devreleri - Minterm ve Maxterm

Mantık devrelerinde bolca karşımıza çıkan terimlerden olan minterm ve maxterm terimlerinin ne anlama geldikleri ve ne gibi bir kullanıma sahip olduklarını göreceğiz.

Tarih13 Kasım 2017, 20:45
Yorumlar0 Yorum

Mantık Devreleri - Sayıcı Devresi

Flip-Flop'ların kullanım alanlarından birisi olan sayıcı devreler, günümüzde oldukça fazla tercih edilir hale geldiler. Peki sayı devreleri nedir? Bu devreler nerelerde kullanılırlar?

Tarih13 Kasım 2017, 19:24
Yorumlar0 Yorum

Mantık Devreleri - Yarım ve Tam Toplayıcılar (Half & Full Adder)

Bu makalemizde half adder ve full adder kavramlarına ilişkin bir kaç bilgiye yer vereceğiz.

Tarih21 Ekim 2017, 22:19
Yorumlar0 Yorum

Mantık Devreleri - Dijital Sistemler (Digital Systems)

Bu konumuzda dijital ve analog sistemlerin dalga şekilleri ile başlayarak sınıf bileşenini, Buffer ve Buffer Gate kavramlarını, mantık devresi elemanlarının şekillerini ve değerlerini, Flip-Flop'u, Anahtarları, Transistör Ağlarını (MOS, CMOS, PMOS, NMOS) ve Boolean Algebra'yı inceleyeceğiz.

Tarih18 Eylül 2017, 23:43
Yorumlar0 Yorum

Online Algoritma (Şema) Oluşturma Aracı

Online ve profesyonel araçlar listemde yer verdiğim draw.io hakkında bir takım bilgileri bu makale ile sizlere aktarmaya çalışacağım.

Tarih03 Eylül 2017, 10:26
Yorumlar2 Yorum

Mini Proje: Mükemmel CSS Gradient Oluşturucu: GRADIEND

Gradiend, özellikle front-end tasarımcıların bir çalışma hazırlarken ihtiyaç duyduğu gradient yapısını online olarak görüntüleyerek hazırlama imkanı sunan bir web aracıdır. Hazırladığım bu araç hakkında birkaç ipucu eklemek ve sizlere sunmak istedim.

Tarih02 Eylül 2017, 23:38
Yorumlar0 Yorum

Web Sitenin Tam Sayfa Olarak Ekran Görüntüsünü Almak

Bu bir web geliştiricinin printscreen ile tüm sayfayı almak için boğuşurken "Dur biz buna bir eklenti yazalım" demesi ile ortaya çıkmış olsa gerek.. Tam ihtiyaca yönelik bu araç ile başarılı bir tam sayfa ekran görüntüsü alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tarih28 Ağustos 2017, 11:11
Yorumlar0 Yorum

Mobilden Telefon Numarasına Nasıl Link Verilir?

Günümüzde ziyaretçi kitlemizin büyük bir çoğunluğunun mobil cihazlardan olduğunu düşündüğümüzde bir telefon numarasına sitemizde yer verecek isek tıklandığında doğrudan cihazın telefon bölümüne numaranın düşmesi gerekmektedir. Çünkü günümüzde insanlar kopyala yapıştır yapmaya dahi üşeniyorlar...

Tarih23 Ağustos 2017, 22:27
Yorumlar0 Yorum

Responsive Site Yapımı

Günümüz dünyasında web siteleriniz mobil alanlarda ufakta olsa söz sahibi değilse siz bu platformda yok bile sayılabilirsiniz. Kullanıcıların büyük bir kısmının mobil cihazlar üzerinden giriş yaptığı web sitelerinde mobil arayüzler çok önemlidir. Kullanım açısından web sitelerinizi nasıl mobile uygun hale getirebileceğinize dair birkaç ufak ipucu hazırladım.

1