Diğer / Genel

Tarih03 Eylül 2017, 10:26
Yorumlar2 Yorum

Mini Proje: Mükemmel CSS Gradient Oluşturucu: GRADIEND

Gradiend, özellikle front-end tasarımcıların bir çalışma hazırlarken ihtiyaç duyduğu gradient yapısını online olarak görüntüleyerek hazırlama imkanı sunan bir web aracıdır. Hazırladığım bu araç hakkında birkaç ipucu eklemek ve sizlere sunmak istedim.

Tarih26 Temmuz 2017, 13:02
Yorumlar0 Yorum

Web Developer Kimdir? Ne İş Yapar?

Web Developer kavramı farklı kişiler tarafından karıştırılan bir kavram olması sebebiyle minik bir yazı ile kavram hakkında bilgi vermek istedim. Bu makalemizde web developer kimdir, ne iş yapar, nelerle ilgilenir gibi bir takım sorulara yanıtlar vermeye çalışacağız.

Tarih28 Mayıs 2017, 12:16
Yorumlar0 Yorum

2017 İftar ve Sahur Saatleri

Aklımda uzun zamandır varolan bu minik yapıyı da projelerim arasına katmak istedim. 2017 yılı İstanbul için iftar ve sahur vakitlerinin gösterildiği ve bir geri sayım sayacını da içeren mini projemiz yayında!

Tarih28 Mart 2017, 22:16
Yorumlar16 Yorum

Irregular Verbs Uygulama Projesi (Düzensiz Fiiller)

İngilizce öğrenmek isteyenlerin veya bunun eğitimini alanların mutlaka ellerine aldıkları ve fiilerin 3 hallerinin listelendiği bir kağıt mutlaka vardır. Bu kağıdı akıllı cihazlarınızdan da erişebilir hale getirmek oldukça hoş olurdu diye düşündüm ve basit bir minik proje gerçekleştirmek istedim. Bu sayede tıpkı bir kelime arıyor gibi fiili arama kutusuna yazarak fiilin ikinci ve üçüncü hallerine rahatlıkla ulaşabilmektesiniz.

Tarih20 Ocak 2017, 23:40
Yorumlar0 Yorum

Bugün Hedefini Gerçekleştirdin mi?

Merhabalar dostlar,

Youtube'da severek takip ettiğim bir abimiz var, videolarını merakla beklediğim bir abim. Barış Özcan adını daha önce duymadıysanız buraya tıklayarak kendisinin Youtube kanalına gidebilir ve bambaşka bilgilere ulaşmak için videolarına göz ucuyla da olsa bakabilirsiniz. Biraz profilinde zaman geçirirseniz veya Google üzerinden kendisini aratırsanız en popüler ve dikkat çekici videolarından biri olan Zinciri Kırma videosuna denk geleceksiniz.

Tarih27 Kasım 2016, 19:31
Yorumlar2 Yorum

Merhaba Dünya

Bir klasiği bozmak olmaz diyerek "Merhaba Dünya" yazımız ile yeni bir serüvene atılıyoruz. Sonuç olarak web ile haşır neşir olmuş herkesin hayatında bir kez dahi olsa karşısına çıkan bu terimi hiçe saymak olmazdı. Geçtiğimiz zaman diliminde sürekli olarak aklımın bir köşesinde olmasına rağmen bir türlü gerekli zamanı ayıramamış olmam sebebi ile açamadığım kişisel sitemi nihayet açmış bulunuyorum.