Diğer / İpuçları

Tarih18 Eylül 2017, 23:43
Yorumlar0 Yorum

Online Algoritma (Şema) Oluşturma Aracı

Online ve profesyonel araçlar listemde yer verdiğim draw.io hakkında bir takım bilgileri bu makale ile sizlere aktarmaya çalışacağım.

Tarih02 Eylül 2017, 23:38
Yorumlar0 Yorum

Web Sitenin Tam Sayfa Olarak Ekran Görüntüsünü Almak

Bu bir web geliştiricinin printscreen ile tüm sayfayı almak için boğuşurken "Dur biz buna bir eklenti yazalım" demesi ile ortaya çıkmış olsa gerek.. Tam ihtiyaca yönelik bu araç ile başarılı bir tam sayfa ekran görüntüsü alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tarih28 Ağustos 2017, 11:11
Yorumlar0 Yorum

Mobilden Telefon Numarasına Nasıl Link Verilir?

Günümüzde ziyaretçi kitlemizin büyük bir çoğunluğunun mobil cihazlardan olduğunu düşündüğümüzde bir telefon numarasına sitemizde yer verecek isek tıklandığında doğrudan cihazın telefon bölümüne numaranın düşmesi gerekmektedir. Çünkü günümüzde insanlar kopyala yapıştır yapmaya dahi üşeniyorlar...

Tarih23 Ağustos 2017, 22:27
Yorumlar0 Yorum

Responsive Site Yapımı

Günümüz dünyasında web siteleriniz mobil alanlarda ufakta olsa söz sahibi değilse siz bu platformda yok bile sayılabilirsiniz. Kullanıcıların büyük bir kısmının mobil cihazlar üzerinden giriş yaptığı web sitelerinde mobil arayüzler çok önemlidir. Kullanım açısından web sitelerinizi nasıl mobile uygun hale getirebileceğinize dair birkaç ufak ipucu hazırladım.

Tarih22 Ağustos 2017, 11:58
Yorumlar2 Yorum

PNG ve JPEG Görselleri Sıkıştırma

Web sitelerinde çok fazla görsel barındıran kişilerin en büyük problemi tartışmasız resimlerin kapladığı alanlar ve sitedeki geç yüklenmelerdir. Bunu bir projemde kendime fazlasıyla dert etmiş ve en iyi sistemi bulmak için epeyce çabalamıştım. Alternatifler arasından seçtiğim bir web sitesi ile bu işi gerçekten doğru yaptığına inandığım bir sistemi şimdi sizlere aktaracağım.

Tarih20 Ağustos 2017, 10:39
Yorumlar0 Yorum

Sublime Text ile Detaylı Snippet Kullanımı

Sublime Text ile Snippet kullanımı oldukça basit ve işinize hız katacak mükemmel bir detaydır. Yazılan bir ifadeye aktarılacak olan uzun metni çağırabildiğimiz ve snippet olarak bilinen bu dosyalar hakkında incelemeyi ve kod yazarken fazlasıyla kullandığım bir iki snippet'ı sizlere aktaracağım.

Tarih19 Haziran 2017, 19:11
Yorumlar0 Yorum

İpucu: Sublime Text Otomatik Sözcük Kaydırma (Word-Wrap) 'yı Aktifleştirmek

Sublime Text kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı ve başlangıç ayarlarında ne yazık ki satırın devam etmesine olanak tanıyan bu seçenek aslında oldukça basit bir komut parçası ile düzenlenebiliyor.