Grafik & Tasarım

Tarih21 Eylül 2017, 10:15
Yorumlar0 Yorum

Photoshop ile Dairesel Yazı Oluşturmak

Photoshop ile dairesel yazı oluşturma işlemi başlangıç için bir türlü aklıma yatmayan işlemlerden biri idi. Daha öncelerinde Warp Text ile bu işlemin yapılabileceğini düşünmüş ve hatta birçok alanda bunu kullanmıştım. Lakin çok daha basit bir yol gördüğüm zaman bunun çok gereksiz olduğunun farkına vardım. Makalemizde bu yol ile nasıl dairesel yazı yazacağımızı öğrenelim.

Tarih08 Eylül 2017, 23:50
Yorumlar0 Yorum

En İyi Yüz İfade Simgeleri

Son zamanlarda karşıma çıkan güzel ikon paketlerinden bir tanesi de Emoticons adı ile FlatIcons'da karşılaştığım bu paket olsa gerek. Sizlerle paylaşmak istedim.

Tarih04 Eylül 2017, 00:02
Yorumlar0 Yorum

Photoshop ile Toplu Resim Boyutlandırma (Klasör ile)

Elimizde toplu halde bulunan resimleri kaliteli olarak yeniden boyutlandırmak istediğimizde ne yazık ki ekstra araçlara ihtiyaç duyuyoruz. Eğer sürekli olarak bir Photoshop kullanıcısı isek bu işlemi yapmak çokta zor değil.

Tarih13 Ağustos 2017, 01:46
Yorumlar0 Yorum

Photoshop ile Verimli Timeline Kullanımı - Timeline Kısayolları

Basit animasyonlar tasarlarken Photoshop'ta birkaç ayar yapmaya ihtiyaç duyarız. Örneğin birbirini tekrar eden alanlar, ardı ardına açılan yeni frame alanları veya döngü saniyeleri.. Tüm bunları yaparken aslında Photoshop'ta hızlanabiliriz.

Tarih12 Ağustos 2017, 02:07
Yorumlar2 Yorum

Tasarımlarınızda Kullanabileceğiniz 2017'nin En İyi Fontları

Bir tasarım hazırlarken en fazla dikkat ve zaman alan kısımlardan birisi tartışmasız yazı tipleridir. Ne kadar doğru bir yazı tipi seçilirse aktarılan mesaj o kadar iyi olacaktır. Bunu dikkate alarak sizlere 2017 yılı için en iyi 10 yazı tipini seçtim.

Tarih03 Temmuz 2017, 13:28
Yorumlar0 Yorum

Photoshop'ta Move Tool ile Hızlı Nesne Seçimi

Photoshop ile herkes istediğini yapabilir, lakin hızlı yapmak ile yavaş yapmak arasında çok büyük farklar vardır. Günümüzde aynı işi hızlı yapan kişilerin yavaş yapan kişilere oranla eğer aynı kalitede iş çıkartıyorlarsa daha faydalı oldukları ortadadır. O halde bu dersimizde basit ama birçok kişi tarafından araştırılmadığı için bilinmeyen bir noktaya değineceğiz.

Tarih08 Nisan 2017, 17:21
Yorumlar16 Yorum

2017 Sosyal Medya Görsel Boyutları - Nisan 2017

Merhaba arkadaşlar,

Sürekli olarak ihtiyaç duyduğum ve elimde düzgün bir liste olmaması sebebiyle böyle bir görsel çalışmasında bulundum. Birkaç farklı kişiden de aynı tarz çalışmalar gördüm lakin kendi tasarladığım bir çalışmayı sürekli kullanmak daha çok işime geldi diyebilirim :)

Tarih27 Kasım 2016, 21:57
Yorumlar0 Yorum

Photoshop'ta Yazı Kenarlarını Yumuşatma - Anti Aliasing

Photoshop'ta herhangi bir metin oluştururken gözden kaçması halinde ciddi problemlerin oluşacağı ve görselliği doğrudan etkileyecek olan kenar yumuşatma olayına değinmek istiyorum. Anti Aliasing ile anılan bu olay aslında yazı karakterlerinde sıklıkla karşımıza çıkan pixel kaymalarıdır. Bu da doğrudan kenar yumuşatma ile ilgili olduğundan oldukça önemli bir konudur. Eğer görseli incelersek bu olayı net bir şekilde farkedeceğiz.