Kodlama / Javascript

Tarih16 Eylül 2017, 23:42
Yorumlar0 Yorum

JavaScript ile Mobil Cihazlar Nasıl Tespit Edilir?

Oluşturduğumuz web sitelerinde bir takım javascript kodlarımızın yalnızca mobil cihazlarda çalışmasını isteyebiliriz. Bunu sağlayabilmek için elimizin altında böyle bir makale bulunsun istedim.

Tarih12 Eylül 2017, 23:26
Yorumlar0 Yorum

JavaScript ile Pinterest Tarzı Kutu Sıralama (Masonry)

Geçmişte uzun süre aramış, bir kaç projemde kullandıktan sonra sık kullanılanlara attığım ve öylece duran bir eklentiden bahsetmek istedim. Hala zaman zaman ihtiyacım oldukça projelerime dahil ettiğim bu javascript dosyası, Pinterest tarzı sıralamayı bizlere sunuyor.

Tarih04 Nisan 2017, 02:10
Yorumlar2 Yorum

Javascript ile String Methodları

Javascript ile içeriklere müdahalelerde bulunacağız. Bunun için fonksiyonlardan yardım alacağız.

Tarih04 Nisan 2017, 01:31
Yorumlar0 Yorum

Javascript ile Matematik İşlemleri

Javascipt ile klasik matematik işlemlerinin nasıl yapıldığına göz atacağız.

Tarih04 Nisan 2017, 01:24
Yorumlar0 Yorum

Javascript Veri Türleri

Javasciptte de her dilde olduğu gibi temelde 3 adet veri türü vardır. Bunlar string, number ve boolean olarak belirtilebilir.

Tarih03 Aralık 2016, 00:42
Yorumlar0 Yorum

Javascript'e Sıfırdan Bakış

Merhabalar. Dinamik web sayfaları oluşturmak için yeterli seviyede olmayan HTML ve CSS'i güçlendirmek, kullanıcı ile etkileşimi arttırılmış sayfalar oluşturmak için javascript dili tercih edilmektedir. Bir web sitesi tasarlanırken başlangıçta HTML ile kodlamış olduğunuz temel yapınızı CSS ile görsel anlamda geliştirmişken ne yazık ki HTML ve CSS ile dinamik web sitesi oluşturamıyor olursunuz. Dinamik web sitesi oluşturamamış olmak demek ne yazık ki kullanıcının site üzerinde bir rolü yok demektir. Kullanıcı sitenizi ziyaret eder, makalelerinizi okur, görsellerinizi inceler fakat sitenizle iletişime geçemez ve ne yazık ki siteniz basit bir siteden daha ileriye gidemez. Bunu aşmak için ve kullanıcının site üzerinde etkin rol almasını sağlayabilmek adına Javascript bilmek ve sayfalarınızı oluştururken Javascript'i kullanmak çok ama çok önemlidir.