Microsoft / Excel

Tarih03 Ocak 2017, 02:18
Yorumlar0 Yorum

Excel ile Görünmez Ad ve Soyad

Günümüzde üniversitelerde not asılan panolarda isim ve soyisimlerin yerinde ismin ve soyadının ilk 2 hanesi ve devamında isim ve soyad uzunluğunca * karakterinin geldiğine şahit olmuşsunuzdur. Bunu günlük hayatımızda farklı yerlerde de görmüş olabiliriz. Bu konumuzda bu olayın Excel ile nasıl formüle döküldüğünü işleyeceğiz. Konunun en altından ilgili dökümanı indirip kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Tarih03 Ocak 2017, 01:47
Yorumlar2 Yorum

Excel'de Önemli Fonksiyonlar

Excel, birçok yazılım dili öğrenilerek yapılabilecek işlemleri, kendi içerisinde çok daha basite indirgeyerek kullanıcıya fonksiyonlar yardımı ile daha kolay işlem imkanı sunar. Bu özelliği ile de birçok işi hızlandırır, hesaplamalar dışında grafikler oluşturarak gelişimleri veya ne yönde yatırım yapılırsa daha iyi olur gibi birçok fikri size sunabilir.

Temelinde basit matematik işlemleri yatsa dahi, her yazılım dilinde olmazsa olmazlar vardır. İşte Excel'de bu olmazsa olmaları toplayarak kendi içerisinde fonksiyonlar başlığı altında sıralamıştır. Bu konu başlığı altında özel olarak seçtiğim birkaç fonksiyonu göreceğiz.

Tarih03 Ocak 2017, 00:51
Yorumlar0 Yorum

Excel ile Gelir-Gider Tablosu

Bir önceki konumuzda Excel'e giriş yaparken hazırladığımız gelir-gider tablomuza bu konumuz aracılığı ile işlevsellik kazandıracağız. İlk olarak tablomuza bir takım veriler gireceğiz ve ortaya çıkan sonuçları toplam tablomuzda yazdırmayı göreceğiz. Bu sebeple ilk fonksiyonumuzu bu konumuzda yazmış olacağız. Öyleyse, başlayalım!

Tarih02 Ocak 2017, 23:30
Yorumlar0 Yorum

Excel Giriş

Excel, elektronik tablolama olarak tabir edeceğimiz bir programdır. Bu program yardımı ile birçok tablo oluşturabilir ve oluşturduğumuz tablolar üzerinde bir takım işlemleri gerçekleştirebiliriz. İçerisinde bolca formül barındıran ve bu sayede birçok işimizi kolaylaştıracak olan Excel, günümüzde hemen hemen tüm popüler kuruluşlar tarafından en çok kullanılan uygulamalardan biridir.