28 MART 2017
SALI
22.16
Youtube
Youtube kanalım açıldı! Daha detaylı ve güncel konu anlatımları için takip etmeyi unutmayın.
Irregular Verbs Uygulama Projesi (Düzensiz Fiiller)

İngilizce öğrenmek isteyenlerin veya bunun eğitimini alanların mutlaka ellerine aldıkları ve fiilerin 3 hallerinin listelendiği bir kağıt mutlaka vardır. Bu kağıdı akıllı cihazlarınızdan da erişebilir hale getirmek oldukça hoş olurdu diye düşündüm ve basit bir minik proje gerçekleştirmek istedim. Bu sayede tıpkı bir kelime arıyor gibi fiili arama kutusuna yazarak fiilin ikinci ve üçüncü hallerine rahatlıkla ulaşabilmektesiniz.

 

Proje Nedir?

Düzensiz fiilleri arama kutusu üzerinden birinci, ikinci veya üçüncü hallerini yazarak, bunların dışında Türkçe anlamı ile arama yaparak diğer bilgilerine erişebilirsiniz. Bir çeviri sözlüğü mantığı ile çalışan uygulamamız girilen kelimeye göre veritabanına girişini yaptığımız kelimeleri baz alarak arama yapmaktadır.

Proje Detayları

Projeyi gerçekleştirme sebebim her yerde rahatlıkla fiilerin 3 hallerine de erişebilmektir. Akıllı cihazlarda Chrome tarafından tasarlanmış olan Web Uygulaması mantığı ile cihaza entegre çalışabilen uygulama herhangi bir yer kaplamadan internete erişebildiğiniz her yerden kullanılabiliyor. Ayrıca doğrudan link ile giriş yaparakta sözlüğe erişmeniz mümkün.

Mobil cihazınız dışında bilgisayarlarınızdan da rahatlıkla erişebilirsiniz. Aynı linki izlemeniz yeterlidir.

Akıllı Cihazlar İçin

Akıllı cihazlarda kurulumun nasıl yapılacağına dair oldukça hızlı ve pratik yöntemimize buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Hatalar veya Düzenlemeler İçin

Hata ve düzenlemeler için aldığım tüm geri dönüşleri değerlendireceğim. Projede gördüğünüz en ufak hatayı dahi bana mail veya buraya yorum olarak bırakırsanız mutlaka inceleyeceğim ve düzenleyeceğim.

Proje hakkında yorumlarınızı beklemekteyim. Teşekkürler.

YORUMLAR 16
0
Mert Topuz
15 AĞUSTOS 2017 - 15.50
@ismail bayram, teşekkür ederim :) İşinize yararsa ne mutlu bana
CEVAPLA
0
ismail bayram
15 AĞUSTOS 2017 - 15.11
Guzel bir proje eline saglik, ingilizceye yeni baslayanlar icin cok iyi
CEVAPLA
0
Mert Topuz
19 NİSAN 2017 - 22.43
@Kerimcan Durmuş, rica ederim :) İşine yaraması dileğiyle :)
CEVAPLA
0
Kerimcan Durmuş
19 NİSAN 2017 - 19.23
Öğretmenimin ödevi sonucu telefonuma bu uygulamayı indirerek irregular verbs mobil uygulama ya sahip oldum. Teşekkürler.
CEVAPLA
-2
Mert Topuz
16 NİSAN 2017 - 01.56
@İsmail Can Memiş, iyi çalışmalar dilerim :)
CEVAPLA
0
İsmail Can Memiş
14 NİSAN 2017 - 22.19
Düzensiz fiilleri sayenizde tekrardan öğrenmiş oldum. Sağolun.
CEVAPLA
0
Mert Topuz
12 NİSAN 2017 - 23.05
@Hakkı Cengiz, evet uygulama fikri ilk kez orada ortaya atıldı Facebook'ta bir grupta hatırlıyorum :) Fakat ne yazık ki destek çıkan olmadı. Bu sebeple böyle bir çözüm yolu ürettim ve bence gayette başarılı oldu :) @Odiji, değerli yorumun için çok teşekkürler dostum :) @Gökhan Kara, abim çok teşekkür ediyorum, sağolasın. Bu uygulama ilk sürümünden bu yana düşüncelerin ile bana yön verdin, sağolasın abim :) @Mehmet Bilgin, teşekkür ediyorum, umarım yakın zamanda biraz daha detaylara ineceğiz projemizde :) @Kadir Emre Parlak, teşekkür ediyorum Emre, proje olarak faydalı olabileceğine tüm içtenliğimle inanıyorum. Farklı projelerle de karşınıza çıkmaya çalışacağım :)
CEVAPLA
0
Kadir Emre Parlak
12 NİSAN 2017 - 17.25
Bence çok yararlı bir çalışma olmuş. Bu tarz daha fazla çalışma bekliyorum açıkçası. Teşekkürler.
CEVAPLA
0
Mehmet Bilgin
11 NİSAN 2017 - 22.14
Projenizde Başarılarınız Devamını Dilerim. Türk Dil Kurumunun İlgilenmesi Gereklerle Sizin İlğilenmeniz Gerçekten Takdir Edilesi Birşey
CEVAPLA
0
Gökhan Kara
11 NİSAN 2017 - 19.47
Çok güzel bir proje olmuş kardeşim. İnceledim ve beğendim. Gerçekten amacına uygun olmuş. Geliştirebildiğin kadar geliştir kullanalım ve birlikte daha iyi yerlere getirelim. Eline emeğine sağlık başka projelerde bekliyoruz..
CEVAPLA
-1
Odiji
11 NİSAN 2017 - 19.31
Gayet faydalı bir uygulama olmuş, tebrik ediyorum.
CEVAPLA
0
Hakkı Cengiz
10 NİSAN 2017 - 01.01
kanka bu çalışmanı ilk yayına çıkardığın günden biliyorum. Bunu ios'a ve android'e uygulamaya dökmek lazım. derken tam o anda "Bu mini projeyi Android Telefonunuzdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz! Uygulamamızı kurmanız için Chrome tarayıcısında sağ üstteki üç nokta simgesine tıklayarak "Ana Ekrana Ekle" butonuna tıklamanız yeterli! (Nasıl Yapacağım?)" yazısını görüyorum :D bu da idare eder
CEVAPLA
0
Mert Topuz
31 MART 2017 - 18.03
@Kemal Çağrı, grafikdizayn durmadan devam ediyor :) Üzerinden uzunca bir zaman geçmiş gibi hissediyorum o günlerin.. Rica ederim, güle güle kullanman dileğiyle :)
CEVAPLA
0
Kemal Çağrı
31 MART 2017 - 10.23
Elinize sağlık sık kullanılanlara ekledim bile :) Grafik Dizayn :)
CEVAPLA
0
Mert Topuz
30 MART 2017 - 23.03
Teşekkürler @Mustafa :)
CEVAPLA
0
Mustafa
30 MART 2017 - 19.25
iyi
CEVAPLA
YORUM BIRAK
Şuanda bu yoruma cevap yazıyorsunuz:
İptal Et