18 EYLÜL 2017
PAZARTESİ
23.43
Youtube
Youtube kanalım açıldı! Daha detaylı ve güncel konu anlatımları için takip etmeyi unutmayın.
Online Algoritma (Şema) Oluşturma Aracı

Online ve profesyonel araçlar listemde yer verdiğim draw.io hakkında bir takım bilgileri bu makale ile sizlere aktarmaya çalışacağım.

 

Algoritmaların bilgisayar ortamında oluşturulduğunda bir takım problemleri de beraberinde getirdiği bir gerçek. Nitekim bu sorunu ele alarak çözüm üreten birçok program ve online araç bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesini uzun süredir kullanıyorum ve oldukça başarılı buluyorum: draw.io

Basit bir Microsoft Office tarzı tasarıma sahip olan ve temelde şema oluşturma aracı olarak anılan draw.io Türkçe dil desteğine de sahip! Bunun yanında online araçta oluşturduğunuz şemaları yine online platformlarda saklamanıza yarayan bir araca da sahip. Bu araç ile Google Drive, Github, Dropbox, Onedrive ve Trello platformlarına yaptığınız çalışmayı aktarabiliyorsunuz. Ayrıca bunlar dışında oluşturduğunuz dosyayı cihazınıza kayıt edebiliyorsunuz! Bu dosyaları daha sonra File (Dosya) > Import From (Şundan İçe Aktar) sekmesinden yükleyip kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz.

Temel olarak görseldeki tarz içeriklere sahip bir arayüzü bulunmaktadır ki bunlar sayesinde de istediğimiz tüm şemaları gerçekleştirmemiz ve algoritmaları oluşturmamız oldukça kolay!

Basit bir sürükle-bırak mantığı ile çalışmasının yanında sunduğu birçok ekstranın ücretsiz olması da işin sürprizi olsa gerek! Eğer kullanmıyorsanız biran önce kullanmaya başlamanızı tavsiye ediyorum.

İyi Çalışmalar.

YORUMLAR 3
-25
ali
30 MART 2021 - 18.57
Emeğine sağlık. birçok yerde aradığım ama bulamadığım bir bilgiydi. Teşekkürler.
CEVAPLA
-9
Arda Acar
03 ŞUBAT 2021 - 17.50
Güzel bir içerik teşekkürler.
CEVAPLA
11
Yunus Emre Geldegül
08 EKİM 2017 - 19.45
Gerçekten bu tür online editörler oldukça iş görüyor. Hem taşınabilir hem esnek hemde ihtiyaçları fazlası ile karşılıyor. Örneğin ben veri tabanı tasarımı yaparken "dbdesigner.net" sitesini aktif olarak kullanıyorum. Bu siteyi paylaştığın iyi oldu, benzer site önerilerini de bekliyorum. Ellerine sağlık.
CEVAPLA
YORUM BIRAK
Şuanda bu yoruma cevap yazıyorsunuz:
İptal Et