Hoşgeldiniz
Okuma Moduna Geç
18 Eylül 2017 - 23:43
Online Algoritma (Şema) Oluşturma Aracı

Online ve profesyonel araçlar listemde yer verdiğim draw.io hakkında bir takım bilgileri bu makale ile sizlere aktarmaya çalışacağım.

 

Algoritmaların bilgisayar ortamında oluşturulduğunda bir takım problemleri de beraberinde getirdiği bir gerçek. Nitekim bu sorunu ele alarak çözüm üreten birçok program ve online araç bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesini uzun süredir kullanıyorum ve oldukça başarılı buluyorum: draw.io

Basit bir Microsoft Office tarzı tasarıma sahip olan ve temelde şema oluşturma aracı olarak anılan draw.io Türkçe dil desteğine de sahip! Bunun yanında online araçta oluşturduğunuz şemaları yine online platformlarda saklamanıza yarayan bir araca da sahip. Bu araç ile Google Drive, Github, Dropbox, Onedrive ve Trello platformlarına yaptığınız çalışmayı aktarabiliyorsunuz. Ayrıca bunlar dışında oluşturduğunuz dosyayı cihazınıza kayıt edebiliyorsunuz! Bu dosyaları daha sonra File (Dosya) > Import From (Şundan İçe Aktar) sekmesinden yükleyip kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz.

Temel olarak görseldeki tarz içeriklere sahip bir arayüzü bulunmaktadır ki bunlar sayesinde de istediğimiz tüm şemaları gerçekleştirmemiz ve algoritmaları oluşturmamız oldukça kolay!

Basit bir sürükle-bırak mantığı ile çalışmasının yanında sunduğu birçok ekstranın ücretsiz olması da işin sürprizi olsa gerek! Eğer kullanmıyorsanız biran önce kullanmaya başlamanızı tavsiye ediyorum.

İyi Çalışmalar.

Sponsorlu Bağlantı
Yorumlar
Yunus Emre Geldegül
08 Ekim 201719:45
Gerçekten bu tür online editörler oldukça iş görüyor. Hem taşınabilir hem esnek hemde ihtiyaçları fazlası ile karşılıyor. Örneğin ben veri tabanı tasarımı yaparken "dbdesigner.net" sitesini aktif olarak kullanıyorum. Bu siteyi paylaştığın iyi oldu, benzer site önerilerini de bekliyorum. Ellerine sağlık.
104
Cevapla
5
Yorumu Beğen
0
Yorumu Beğenme
Bir Yorum da Sen Bırak
Adınız ve Soyadınız
Mail Adresiniz
Mail adresinizi yalnızca yönetici görüntüleyebilir.
Web Siteniz
Yorumunuz
Yorumu Gönder