02 MART 2021
SALI
00.19
Youtube
Youtube kanalım açıldı! Daha detaylı ve güncel konu anlatımları için takip etmeyi unutmayın.
Photoshop'u Türkçe Kullanmak - Dil Değiştirme

Daha önce gelen sorular sebebi ile Adobe ürünlerinden herhangi birini nasıl farklı bir dil ile kullanabileceğimizi göreceğiz.

Adobe Photoshop, popüler Adobe uygulamalarından biridir. Pek çok kişi programı kendi dilinde kullanmak istiyor. Bu işlem her ne kadar programı anlaşılır kılacak gibi gözükse de aslında günümüzde bu tarz uygulamaları İngilizce olarak kullanmak çok daha faydalı olacaktır. Hem uygulamada herhangi bir işlemi yaparken terimleri öğrenmiş oluyorsunuz hem de eğer bir sorunuz olursa ve çözüm için internete başvurursanız muhtemelen İngilizce kaynaklar arasında kalıp menüleri veya özellikleri bulmaya çalışacaksınız.

Genel uyarımızı yaptıktan sonra adım adım uygulamalarımızı nasıl farklı bir dile çevireceğimizi görelim.

1. Adım

Adobe Creative Cloud uygulamasını açın.

2. Adım

Uygulamanın sağ üst tarafında yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın (1). Açılan menü de Preferences (eğer Türkçe kullanıyorsanız Tercihler) seçeneğine tıklayın (2).

3. Adım

Açılan pencerede sol menüden Apps (Uygulamalar) sekmesine tıklayın (3). Sağ taraftaki içerik alanında aşağıya doğru indiğinizde Installing bölümü altında yer alan varsayılan yükleme dilini göreceğiz (4). Burada uygulamalarımızın dilini değiştirmek istediğimiz dili seçelim.

4. Adım

Done (Bitti) seçeneğine tıklayarak pencereyi kapatalım (5).

Ne Oldu?

Bu işlemden sonra indirdiğiniz tüm uygulamalarınız seçtiğiniz dilde kurulacaktır. Eğer daha önceden kurulu bir uygulamanızın dilini değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken maalesef uygulamayı kaldırıp tekrar kurmaktır. Artık varsayılan olarak yeni seçtiğiniz dilde kurulacaktır.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR 0
Bu konuya henüz kimse yorum yapmadı.
İlk yorumu sen yapmak ister misin?
YORUM BIRAK
Şuanda bu yoruma cevap yazıyorsunuz:
İptal Et